Hlíva citrónová - zrnitá sadba, 500g

Vyprodáno Prodej na objednávku!

Hlíva Citrónová, zrnitá sadba - 500g

Pleurotus citrinopileatus

Jedná se o vizuálně velmi přitažlivou houbu s jemnou chutí a příjemnou masitou konzistencí. Její pěstování je tak snadné, jako u hlívy ústřičné. Jedná se však o typicky "letní" (teplomilnou) houbu, která, na rozdíl od hlívy ústřičné, mnohem lépe prospívá v teplém letním vlhku. Hlíva citronová rychle kolonizuje substrát a velmi dobře prospívá i v interiéru. Roste v trsech stejně, jako hlíva ústřičná. Stejně, jako jiné houby miluje vlhko, substrát nesmí zaschnout!

Akceptuje všechny substráty (slámu, piliny, štěpku a špalky), jako klasická hlíva ústřičná.

Houba je vynikající pro domácí a profesionální kulinářské využití. Velmi rychle prorůstá zvoleným substrátem, který nevyžaduje sterilizaci, roste v teple. Přizpůsobí se zvolenému prostředí a plodí ve velkých trsech i z malých substrátů (hmotnost substrátu může být jen 2kg). V lednici vydrží dlouho čerstvá. Je výborným kmenem ke snadnému domácímu i profesionálnímu pěstování.

Zrnitá sadba slouží k pěstování v nádobách nebo pytlích s upraveným substrátem z pasterizované slámy, pilin z tvrdého dřeva, bukové štěpky nebo slámy.

Potřeby pro očkování hlívy do pilin nebo do slámy:

gumové rukavice, zrnitá sadba, suchá sláma nebo piliny či štěpka z tvrdého dřeva, pevný pytel na 2-5 kg vlhkého substrátu, provázek na uzavření pytle, voda, hašené vápno, prostor pro pěstování.

Zjednodušený návod k pěstování:

Do vlhkého substrátu před tím namočeného na 24 hodin ve vápenné vodě sypeme po vrstvách zrnitou sadbu, pytel uzavřeme a sterilním nástrojem uděláme po obvodu několik děr, aby podhoubí dýchalo a dobře prorůstalo. Dírky zpočátku přelepíme papírovou páskou. Houby prorůstají asi 1 měsíc v závislosti na podmínkách. Pro plození pásku odlepíme a dírky zvětšíme. V teplých a suchých podmínkách pytel vlhčíme odstátou vodou, mlhou nebo studenou párou.

Dodáváme s podrobným návodem k pěstování.

Začínajícím pěstitelům vždy rádi osobně poradíme. Sadbu ve větším objemu připravujeme i na žádost zákazníka. Protože si vážíme životního prostředí, máme vlastní obalovou filozofii - snažíme se recyklovat a maximálně využívat k tomuto účelu české zdroje, bez vzdálené dopravy.

Sadby ověřujeme a sami kultivujeme.

180,00 Kč