Coriolus - Outkovka pestrá

Medicinální houba OUTKOVKA PESTRÁ - CORIOLUS Coriolus v Tradiční čínské medicíně (TČM) je užíván člověkem již po staletí. Její příznívé působení potvrzují i nejmodernější medicínské studie z celého světa . Tento choroš, který roste a rozkládá dřevní hmotu pomáhá lidem i zvířatům při zátěži organismu bakteriemi, viry nebo cizorodýi buňkami. Coriolus je spolehlivým doplňkem stravy pro zvýšenou obranyschopnost  organismu při lehčích i závažných problémech. Již v roce 1987 byl v Japonsku poprvé použit při léčbě rakoviny prsu a pro své jedinečné účinky se zde stal logickou součástí medicíny jako oficiální doplňkové léčivo. Jako nejúčinnější se jeví podávání celé houby, včetně podhoubí, kdy organismus využije komplex všech působících látek , zejména beta-glukanů, triterpenů, polysacharidů, proteinů nebo sterolů.

750,00 Kč

Reishi - Lesklokorka

Medicinální houba LESKLOKORKA LESKLÁ - REISHI Reishi je úžasná houba s dokonalým efektem na zatížený organismus . Reishi nebo také Ling Zhi v tradiční čínské medicíně (TČM) je jednou z nejčastěji používaných bylin. V TČM je využívána jako lidový lék ke zlepšení kondice, posiílení organismu, podpoře vitality a odbourávání volných radikálů. V orientu je elixírem mládí známým již po tisíce let a je považována za nejvýznačnější tradiční čínskou bylinu. Nejnovější studie odhalují její vliv na prodloužení délky života a podporují starobylá tvrzení o výhodách užívání Reishi. Tato " bylina duchovní síly " symbolizuje úspěch, blahobyt a dlouhověkost. O bsahuje biologicky aktivní polysacharidy, triterpeny, steroly, bílkoviny, mastné kyseliny, minerály či vitamíny. Lesklokorka je oblíbený doplněk člověka k posilování obranného systému a důležitým bojovníkem s nekontrolovaně rostoucími buňkami spolu s konvenčními terapiemi.

750,00 Kč

DUO-HLÍVA Hlíva ústřičná s Hlívou královskou

Medicinální houby HLÍVA ÚSTŘIČNÁ - PLEUROTUS OSTREATUS a HLÍVA KRÁLOVSKÁ - ERYNGII Hlíva ústřičná s Hlívou královskou jsou nejen vynikající jedlé houby, ale své stálé místo si našly i mezi medicinálními houbami v Tradiční čínské medicíně (TČM). Tradice užívání je dlouhodobě známá po celém světě. Hlívy jsou plné užitečných sloučenin, které prospívají lidskému organismu. Mezi nejdůležitější složky patří polysacharidy, betaglukany, triterpeny , ale i značné množství bílkovin a vlákniny , která prospívá střevu. Hlíva obsahuje rovněž důležité enzymy , které neutralizují volné kyslíkové radikály a snižují tak oxidační stres. #Hlíva dokáže stimulovat obranné buňky , ochraňuje sliznice, ovládá zápaly a záněty, potlačuje nepřiměřené reakce organismu a je výborným pomocníkem v dlouhodobé prevenci. Vitamínová složka je tvořena vitamíny skupiny B, vitamínem D, E i C.

350,00 Kč

Shiitake

Medicinální houba HOUŽEVNATEC JEDLÝ - SHIITAKE Shiitake je společně s dalšími medicinálními houbami jako je hlíva ústřičná nebo penízovka sametonohá vynikající jedlou houbou, na kterou však v českých krajích nenarazíme. Proto se uměle pěstuje na špalcích, zejména však pro svůj příznivý vliv na organismus ověřený již staletími v Tradiční čínské medicíně (TČM). Nejdůležitější medicinální složkou houby jsou její polysacharidy, betaglukany, triterpeny a peptidy. Shiitake je rovněž bohatým zdrojem aminokyselin, proteinů, vitamínů a minerálů či hrubé vlákniny . Funguje jako důležitý doplněk stravy pro posilování lidského obranného systému a výrazně posiluje aktivitu makrofágů proti nekontrolovaně se dělícím buňkám.

750,00 Kč

Březovník - česká Chaga

Medicinální houby BŘEZOVNÍK OBECNÝ - PIPTOPORUS Po staletí je Březovník využíván v přírodní medicíně na celém světě, zejména pak v Tradiční čínské medicíně (TČM) a v medicíně ruských národů. v TČM je využíván jako antimikrobiální, protirakovinné a protizánětlivé činidlo . Předpokládá se, že již "ledový muž" Ötzi před 5-ti tisíci lety užíval Březovník jako lék na střevní potíže. Moderní výzkum potvrzuje veliký potenciál Březovníku v oblasti podpory organismu. Současné studie všechny předpoklady starých léčitelů potvrzují a prokazují. Březovník obsahuje biologicky vysoce aktivní sloučeniny - triterpeny, je plný enzymů, betaglukanů, tokoferolů, užitečných mastných kyselin a dalších látek. Březovník je vedle outkovky pestré jednou z nejvíce zkoumaných hub současnosti s obrovským potenciálem pro úspěšné farmako využití při výrobě medikamentů.

750,00 Kč